Anbudsrot kan koste kommunen dyrt

Etter en kaotisk anbudsrunde inngikk Storfjord kommune 10. november kontrakt med BAKS AS  om vintervedlikehold på alle kommunale veger i kommunen.  To andre tilbydere klaga på vedtaket. Nå skal saka avgjøres i retten. 

Mandag blir det rettsmøte om vintervedlikehold i Storfjord kommune. Foto: Wikimedia Commons.

De to andre tilbyderne, Koht & Sønner AS og Ryeng Anlegg AS, har sammen engasjert advokatfirmaet DLA Piper Norway DA i saka. På vegne av saksøkerne har advokatfirmaet begjært midlertidig forføyning.

Ifølge saksøkernes advokat Line Voldstad i advokatselskapet skal det være rettsmøte mandag førstkommende. Da skal for det første saka om midlertidig forføyning avgjøres, altså om kommunen skal pålegges å stanse kjøp av tjenester fra BAKS AS, inntil hovedkravene er avgjort. Hovedkravene er at at kontrakten med BAKS AS kjennes uten virkning, og at saksøkerne skulle vært tildelt de aktuelle delkontraktene. 

Mye å svare for

Kommunen har ifølge begjæringa om midlertidig forføyning mye å svare for.  Saksøkernes advokat har lagt ved 32 bilag der behandlinga av anbudssak beskrives. 

I begjæringa vises det til at kontrakten som baserer seg på Hasteanskaffelsen er ulovlig fordi inngått kontrakt ikke er kunngjort i henhold til anskaffelsesregelverket og vil vare lenger enn ut året 2022, fordi kommunen ikke rekker å gjennomføre en lovlig konkurranse med oppstart 1. januar.

– Kontrakten vil derfor utgjøre en ulovlig direkteanskaffelse, og skal kjennes uten virkning i tråd med anskaffelsesloven paragraf  13. Kommunen har i strid med kravene til forutberegnelighet og likebehandling i anskaffelsesloven paragraf  4 ikke forholdt seg til eget konkurransegrunnlag ved gjennomføringen av Hasteanskaffelsen fordi BAKS sitt tilbud ikke ble avvist fra Hasteanskaffelsen. Saksøkerne skulle vært tildelt de aktuelle delkontraktene.

– Selv om kontrakten på papiret gjelder levering av tjenester for november og desember 2022, er det liten tvil om at kontrakten i realiteten i det minste vil omfatte hele vintersesongen 2022/2023. Det er ikke tilstrekkelig med tid for kommunen til å gjennomføre en lovlig konkurranse med oppstart 1. januar 2023, samtidig som kommunens historikk viser omfattende (ulovlige) direktetildelinger, senest for samme kontrakt for vintersesongen 2021/2022, skriver advokat Line Voldstad i begjæringa om midlertidig forføyning.

Sia kontrakt allerede er inngått med BAKS, er det i sikringssaka nedlagt påstand om at BAKS forbys å levere tjenester i henhold til inngått kontrakt inntil retten endelig har tatt stilling til hovedkravet, og videre at kontrakt for levering av vintervedlikeholdstjenester skal, inntil ny lovlig konkurranse er gjennomført, leveres av de leverandører som hadde det beste tilbudet i henhold til konkurransegrunnlaget som lå til grunn for Hasteanskaffelsen, framgår det av begjæringa.

– Ryeng Anlegg AS skulle vært tildelt kontrakt for områdene Oteren og Hatteng i hasteanskaffelsen som Storfjord kommune inviterte til 18. oktober 2022, mens Koht & Sønner AS skulle vært tildelt kontrakt for området Skibotn, heter det i begjæringa om midlertidig forføyning.

Om begrunnelsen for begjæring om midlertidig forføynning heiter det mellom anna:

«Kommunen har gjennom tidligere adferd, med sin nære relasjon til Baks og den sentrale personen bak selskapet, gitt klart til kjenne at det foreligger liten respekt for å etterleve regelverket for offentlige anskaffelser og sikre tillitt til at offentlige midler brukes på en samfunnstjenlig måte i tråd med anskaffelseslovens formål.

For hver dag som går, tillater Kommunen dermed at leverandørenes beskyttelsesverdige interesse i at en offentlig oppdragsgiver forplikter seg til å inngå kontrakt i samsvar med føringer Kommunen selv har oppstilt, ikke blir oppfylt eller på noen måte overholdt.»

Det er også lagt ned påstand om at Storfjord kommune skal dømmes til å erstatte Ryeng Anlegg AS og Koht og Sønner AS sine sakskostnader.

Storfjord kommune fikk tidligere i år varsel fra KOFA om et straffegebyr på over 200.00 kroner for en tidligere ulovlig direkteanskaffelse.