
Like før budsjettdebatten i Storfjord kommunestyre onsdag denne uka, gikk ordfører Knut Jentoft inn i julenisse-rollen.
I sekken hadde han Jan R. Olsens ferske turbok: På tur i Nord-Troms. Den fikk alle kommunestyrerepresentantene i julegave fra Storfjord kommune. Boka er en skikkelig tur-bibel på 370 sider, og de første 60 sidene handler om turer i Storfjord.
–Den har dere fortjent. Sjøl har jeg allerede fått den, og jeg ble så forelsket i den at jeg fant ut at det bare måtte bli kommunens julegave til dere, sa han.
Han frykta at representantene skulle bli hengende med nesa nedi boka under budsjettdebatten.
– Men det er ikke derfor jeg deler ut boka akkurat nå, sa han.
Han kunne ellers fortelle at friluftslivet har tatt seg kraftig opp i Storfjord, og at både kommunens topptur-program og trimpostkasse-program er blitt svært populære, og at deltakerantallet har eksplodert.